Willa Grawiczówka

Okolice


Szczawnica to miejscowość położona w dolinie Grajcarka. Rozdziela ona Małe Pieniny od Beskidu Sądeckiego. Jest ona uzdrowiskiem położonym w bliskim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego i przełomu Dunajca. Do najwyższych szczytów Małych Pienin zaliczyć należy: Rabsztyn (847m), Wysoką (1052m), Sokolicę (747m), Trzy Korony (982m). Szczawnica zaliczana jest do najbardziej atrakcyjnych miejscowości turystycznych w Polsce. Najbardziej popularnymi formami relaksu jest:
- Spływ Dunajcem, to najlepszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Dunajec wije się i kluczy pomiędzy stromymi skałami. Na flisackich tratwach przemierza się 7 pętli podziwiając dziką i dziewiczą przyrodę.
- rafting i spływ kajakiem na Dunajcu, jest to niewątpliwie ciesząca się dużym uznaniem forma wypoczynku. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby zaawansowane jak i początkujące.
- wyciągi narciarskie, to raj dla narciarzy. Stoki w Szczawnicy cechują się doskonałym przygotowaniem i zróżnicowanym stopniem trudności. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć: wyciąg narciarski "Bukowinki" w Jaworkach, wyciąg narciarski "Pod Durbaszką" w Jaworkach, stok Palenica I, stok Palenica II, stok Szafranówka, Halfpipe ( rynna śnieżna do snowboardu).
- Szczawnica to uzdrowisko, które dzięki swoim warunkom geologicznym posiada wody mineralne takie jak: "Stefan", "Magdalenka", "Jan", "Szymon", "Wanda", "Helenka".

Szczawnica to przedewszystkim miejscowość górska, dlatego zdecydowanie najlpeszym sposobem spędzenia wolnego czasu to wymarsz na długie, górskie wycieczki szlakami turystycznymi. Do nich należy zaliczyć:
- Palenice,
- Jarmute,
- Wąwóz Homole,
- Bryjarke,
- Bereśnik,
- Dzwonkówke,
- Prehybe,
- Czerwony Klasztor,
- Sokolice.